Etkinlikler

RÜZGEM 2013 Rüzgar Enerjisi Bilim ve Teknolojileri Konferansı

RÜZGEM TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi - 1. Enerji Konferansı’nda

RÜZGEM, 13-14 Mart 2014 tarihlerinde, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Sadık Kakaç ve Yrd. Doç. Dr. Özgür Ünver tarafından düzenlenen 1. Enerji Konferansına katıldı.

“Enerji ve Çevre/Ülkemizde Durum" başlıklı toplantı kapsamındaki, enerji uzmanları, akademisyenler ve özel sektörden konuşmacılar temiz enerji politikaları, enerji verimliliği, rüzgar, güneş, biyo, hidro, nükleer ve jeo termal enerji konularındaki görüşlerini açıkladılar. Enerji ekonomisi ve teknolojisi üzerine çalışan akademisyenleri bir araya getiren konferansta Merkez Başkanımız Doç. Dr. Oğuz Uzol, Yard. Doç. Dr. Nilay Sezer Uzol ile birlikte, Türkiye’de rüzgar enerjisinin durumu ve RÜZGEM ile ilgili bir sunum yaptı.

 

RÜZGEM 2013 – Rüzgâr Enerjisi Bilim ve Teknolojileri Konferansı

RÜZGEM, 3-4 Ekim 2013 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde, RÜZGEM 2013 – Rüzgar Enerjisi Bilim ve Teknolojileri Konferansı’nı düzenlemiştir.

RÜZGEM 2013, rüzgar enerjisi alanında Türkiye’de gerçekleştirilen ilk bilimsel içerikli konferans olmuştur. Konferans için konusunda uzmanlaşmış, ulusal ve uluslararası en yetkin kurumlarda çalışma yürüten 36 akademisyenin yer aldığı bir bilimsel komite oluşturulmuştur. Konferans sırasında rüzgar enerjisi alanında ulusal ve uluslararası alandaki son gelişmeleri kapsayan 31 makale sunulmuş ve ağırlıklı olarak Türkiye başta olmak üzere, Avrupa ve A.B.D.’den 75 kişilik katılım gerçekleşmiştir.

Konferans sonrası gerçekleştirilen izleme ve değerlendirme anketine göre katılımcıların %82’si yapılan sunumlardan memnun/çok memnun olduklarını, %87’si sunumların içeriğinin Konferans oturumlarıyla uyumlu ve bilimsel açıdan yeterli düzeyde bilgilendirici olduğunu ifade etmişlerdir. Aynı zamanda %87.50’si organizasyondan ve Konferans etkinliklerinden memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir. Katılımcılar düzenlenecek bir ikinci konferansa yeniden katılmak istediklerini söylemişlerdir.

RÜZGEM 2013 Konferansıyla ilgili daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

RUZGEM 2013 – Conference on Wind Energy Science and Technology

 

METUWIND organized “RUZGEM 2013 Conference on Wind Energy Science and Technology” on October 3-4, 2013, in METU Ankara Campus.

 

RUZGEM 2013 has been one of its kind as a scientific conference on wind energy that is held in Turkey. The scientific committee of the conference is composed of 36 prominent academicians working in the most competent national and international organizations in the field of wind energy. During the conference, 31 articles covering recent national and international developments on wind energy were presented. RUZGEM 2013 hosted 75 participants mainly from Turkey and European countries as well as U.S.A.

 

You may find detailed information about RUZGEM 2013 Conference from the conference web page.
 

 

RÜZGEM  Denizli Pamukkale  Teknokent – 5. TEKNOLOJİ VE AR-GE GÜNLERİ’nde

RÜZGEM, 1-2 Ekim 2013 tarihlerinde, Pamukkale Teknokent tarafından, Denizli bölgesinde; yenilikçiliğin, yaratıcılığın ve araştırmacılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen “ENERJİ” konulu 5. Teknoloji ve Ar-Ge Günleri etkinliğine katıldı.

 

RÜZGEM Kayseri – Erciyes Üniversitesi’nde

Merkez Başkanımız Doç. Dr. Oğuz Uzol 20 Aralık 2013 tarihinde Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde “Türkiye’de Rüzgar Enerjisi” başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir.

 

RÜZGEM Ankara – Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde 

Merkez Başkanımız Doç. Dr. Oğuz Uzol 18 Mart 2013 tarihinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde  “Türkiye’de Rüzgar Enerjisi” başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir.

 

RÜZGEM ODTÜ – Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde

Merkez Başkanımız Doç. Dr. Oğuz Uzol 2 Mayıs 2014 tarihinde ODTÜ – Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde “Türkiye’de Rüzgar Enerjisi” başlıklı bir sunum gerçekleştirecektir.

 

10. EAWE PhD Seminar – 28-31 Ekim 2014

EAWE (Avrupa Rüzgar Enerjisi Akademisi) tarafından onuncusu düzenlenen Avrupa’da Rüzgar Enerjisi konulu PhD semineri 28-31 Ekim 2014 tarihleri arasında, Fransa’nın Orleans kentinde gerçekleştirilecektir.

Bildiri özetlerinin 31 Mayıs 2014 tarihine kadar sunulması gerekmektedir.

Seminer hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (http://eawephdseminar.sciencesconf.org/)

 

10th EAWE PhD Seminar – 28-31 October 2014

The 10th EAWE PhD Seminar on Wind Energy in Europe organized by the European Academy of Wind Energy (EAWE), will take place in Orléans, at the University Campus, (l'Ecole Polytechnique de l'Université d'Orléans), on October 28-31, 2014.

Abstract submissions are due to May 31st, 2014.

You may find detailed information about the seminar here. (http://eawephdseminar.sciencesconf.org/)

 

TORQUE Konferansı – 18-20 Haziran 2014

Rüzgar Enerjisi alanındaki Avrupa’daki en önemli bilimsel konferanslardan biri olan ve beşincisi düzenlenen TORQUE Konferansı, Danimarka Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 18-20 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Konferans ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.  (http://indico.conferences.dtu.dk/conferenceDisplay.py?confId=138)

 

TORQUE Conference – 18-20 June 2014

The Science of Making Torque from Wind is one of the most important scientific wind energy conferences in Europe. The conference is organized for the fifth time and the second time to be organized at the Technical University of Denmark on June 18-20, 2014.

You may find detailed information about the conference here. (http://indico.conferences.dtu.dk/conferenceDisplay.py?confId=138)

 

RÜZGEM – Rüzgar Enerjisi konulu BEST Etkinliği’nde

Avrupa Teknoloji Öğrencileri Birliği (BEST) Ankara Grubu, ODTÜ, RÜZGEM ve ODTÜ Teknokent ortaklığıyla rüzgar enerjisi konusunda uluslararası bir etkinlik düzenleyecektir. 25 Ağustos – 3 Eylül 2014 tarihleri arasında, Didim’de gerçekleşecek bu etkinlikte rüzgar türbinlerinin tarihsel gelişimi, tasarımı, çeşitleri ve proje süreçleri ile ilgili dersler verilecektir.

Etkinlik hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (http://lbgankara.wix.com/sc14)

 

METUWIND at BEST Event on Wind Energy

Board of European Students of Technology (BEST) Ankara Group will be organizing an international event on Wind Energy within the partnership of METU, METUWIND and METUTECH. Event will take place in Didim, Turkey during August 25th and September 3rd 2014. Participants will have courses on the historical evolution of wind turbines as well as wind turbine concepts, designs and project processes.

You may find detailed information about the event here. (http://lbgankara.wix.com/sc14)

 

RÜZGEM – ODTÜ-HUT Rüzgar Çalıştayı’nda

RÜZGEM, ODTÜ Havacılık ve Uzay Topluluğu’nun (HUT) düzenlediği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları ve sektörden profesyonellerin katılacağı Rüzgar Çalıştayı’nda yer alacak. Çalıştay, 11 Nisan 2014 tarihinde, saat 13.00’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği Seminer Salonunda olacak.